Warszawa
Szkoła Modlitwy dla Dzieci
w parafii Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny, ul. Żytnia 1
Zapraszamy dzieci w wieku 4 - 10 lat w czwartki o godzinie 18.00

Bielsko-Biała
Szkoła Modlitwy dla Dzieci
w św. Andrzeja Boboli u księzy Pallotynów
Zapraszamy dzieci w wieku 4 - 8 lat w środy o godzinie 16.45
Początki
Bardzo wcześnie o. Maria Eugeniusz zdał sobie sprawę, jak ważne jest wprowadzanie dzieci w żywy kontakt z Bogiem. Często powtarzał:
"Dzieci są zdolne wejść w bliską relację z Bogiem... Poznanie Go i ukochanie jest podstawowym doświadczeniem, które można im zaproponować."
Prowadzeniem zajęć i opracowaniem materiałów dla dzieci i osób nauczających najpierw zajęła się Noëlle le Duc. Jej pierwsze książki wyszły w latach 70-tych ubiegłego wieku w kolekcji "Życie duchowe dzieci". Służyły pomocą w budzeniu dzieci do życia duchowego i wprowadzaniu ich w kontakt z Bogiem na modlitwie.
« Pójdź za Mną - Viens, suis-moi »
W następnych latach, pracę rozpoczętą przez Noëlle, podjęli następnie Véronique Tellène i ks. Charles Niquex prowadząc zajęcia i przygotowując osoby zajmujące się dziećmi w wieku 4-7 lat. Opracowaniem programu i szkoleniem prowadzących dzieci w wieku 7-11 lat zajęli się Anne Marie le Bourhis i ks. Benoit Caulle.
Po latach pracy powstał program, który zatytuowano "Pójdź za mną". Część dotycząca dzieci w wieku 4-7 lat nosi tytuł "Dzieci, wychwalajcie waszego Boga", natomiast część dla dzieci starszych, 7-11 lat nosi tytuł "Żyjcie, jako dzieci światłości". Program obecnie jest wprowadzany w coraz większej liczbie diecezji we Francji a także za granicą (m.in. na Litwie, w Niemczech, Szwajcarii i Kanadzie).